Правене на скрийншот при Windows 8

От доста време в Windows се правеха скрийншоти като се натискаше Print Screen клавишът на клавиатурата,

след това се отваряше приложение като Paint или IrfanView и изображението се пействаше там.

Windows 8 слага край на този метод! Сега, ако натиснете Win+Print Screen (или Win+Volume Down на таблет),

Windows-а ще направи скрийншот и автоматично ще го запази в папката Pictures в PNG формат.

 

open source spirit
🛠️
$

Намерихте материала за полезен?

Съдържанието на itpraktika.com е безплатно и ще остане такова.
Ако статията ти е помогнала — можеш да подкрепиш сайта с малка доброволна сума. Всяко дарение помага за поддръжката и развитието на портала.

PayPal Revolut

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


Колко е 10 - 6 ? (въведете числото)